< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
   

Vārves, Tārgales un Užavas pagastos notiks Zemessardzes mācības

Vārves, Tārgales un Užavas pagastos notiks Zemessardzes mācības

2022-06-09, 11.01

No 11. līdz 12. jūnijam Ventspils novada Vārves, Tārgales un Užavas pagastos norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes zemessargu mācības militāro transportlīdzekļu vadīšanā. Mācību laikā zemessargi trenēs individuālās prasmes militāro transportlīdzekļu MB UNIMOG 1300L un bagiju MRZR vadīšanā un ekspluatācijā.

Mācības notiks ar VAS “Latvijas valsts meži” un Ventspils novada pašvaldību saskaņotās teritorijās. Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai zemessargi pilnveidotu militāro transportlīdzekļu vadīšanas prasmes un vienmēr būtu gatavi aizstāvēt savu novadu un kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu militārajām vienībām aizsargāt visu Latviju.

Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas civilās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ  mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai iepriekšējās pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Talsu novada, Ventspils valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25627389 vai rakstīt uz e-pasta adresi [email protected], vai personīgi ierasties vienībā – Ventspils novads, Vārves pagasts “Vanagi”. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā, kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai personīgi ierodoties vienībā. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā zemessargi īslaicīgi pārvietosies ar militārajiem transportlīdzekļiem pa valsts reģionālajiem un vietējas nozīmes autoceļiem, kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem Vārves, Tārgales un Užavas pagastos, netraucējot transporta satiksmi. Mācību laikā netiks izmantota nekāda veida munīcija.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Ventspils novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.
Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Foto: no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes arhīva
Informācijas avots – Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm